logowanie

matematyka » forum » serwis » temat

Grupa na facebook\'u

ostatnie wiadomości  |  regulamin  |  latex

AutorWiadomość

Lew
postów: 2
2015-10-07 20:31:00

Mam propozycję. Jeśli zbierzemy minimum 10 osób zainteresowanych, to można stworzyć otwartą lub zamkniętą grupę na facebooku'u o nazwie math.edu czy coś takiego. Myślę, że przez to liczba osób zarejestrowanych mogłaby się zwiększyć oraz większa liczba osób brałaby udział w konkursach. Oprócz tego na bierząco bylibyśmy informowani o różnych sprawach z nimi związanymi. Ponadto byłaby to możliwość rozmawiania na przeróżne ciekawe tematy związane nie tylko z matematyką.

Proszę o komentarze, co o tym sądzicie oraz osoby zainteresowane niech napiszą, że chciałyby coś takiego widzieć.


Wiadomość była modyfikowana 2015-10-07 20:43:23 przez Lew

tumor
postów: 8085
2015-10-07 20:55:24

No.
Zasadniczo, gdy chcę się dowiedzieć, co się dzieje na math.edu.pl i korzystam akurat z internetu, to wchodzę na math.edu.pl. Taki jestem prostolinijny, że wejście na inną stronę, żeby sprawdzić, co nowego na tej stronie, wydaje mi się czymś nienormalnym.

Ostatnio się dowiedziałem, że znany portal filmowy pozwala, by moi "znajomi" użytkownicy polubiali moje oceny. Śmiałem się na głos dłuższy czas, jeden faktycznie polubił parę moich ocen. Ta dygresja jest odnośnie facebookowych funkcjonalności, z których naprawdę warto korzystać.

Nie jestem przeciwny facebookowym grupom (nie mam konta), jednakże jestem przeciwny przeniesieniu informacji stąd, gdzie i tak muszą trafiać ludzie zainteresowani tą stroną, na facebooka (bo nie mam konta). Gdy jeszcze oglądałem telewizję zdarzało się, że zamiast podać informacje o jakimś zagadnieniu w telewizji, poświęcali tam część programu na reklamę strony facebookowej, gdzie te informacje będę mógł znaleźć. Zbędne wydłużenie drogi.

Sądzę, że mamy możliwość rozmawiania na przeróżne ciekawe tematy, nawet jeśli nie rozmawiamy tam, gdzie nie mam konta. Poruszenie wielu z tych tematów z dużym prawdopodobieństwem wiązałoby się z moim głębokim rozczarowaniem ludźmi i rzuceniem kilku złożonych wyzwisk. I jedno i drugie jest zbędne.

Plusem może być przyciągnięcie nowych osób, byle właśnie z fb tu, a nie stąd na fb to działało.
Ludność facebookowa to przy okazji jeden z ciekawych tematów, na które możemy przed wyzwiskami porozmawiać. To ludzie przyzwyczajeni do zabawnych kotów, ogromu niepowiązanych w logiczne całości bodźców, dobrej zabawy, niemyślenia. Nie wszyscy, ale wielu. Ludzie lubiący długie komunikaty oglądają co najmniej wykłady, a niektórzy jeszcze czytają książki. Facebook nie tylko jest platformą wymiany informacji, jest też stylem podania tej informacji. A styl w tym przypadku zabija istotę matematyki.
Znów zatem jestem za a nawet przeciw: za znalezieniem nowych ludzi, ale przeciw zalewowi ludzi, którzy przyzwyczajeni do fejsika pozostaliby niezdolni do rozumowań. Mogliby klikać w podstrony, gdyby tam dać lolcaty, mogliby robić konkursy, ale nie mogliby być (w większości) interesujący ze względu na jakiekolwiek dłuższe niż kilka linii rozumowanie. Także w wielu ciekawych tematach.

Rozumiem natomiast, że gdy ktoś czerpie zysk z reklam na stronie, to jakość przekazu na forum okazuje się mniej znaczyć niż ilość odwiedzających, wobec czego przekaz dostosowuje się do funkcji zysku.
Mariusz Śliwiński
postów: 552
2015-10-07 21:41:20


https://www.facebook.com/mathedupl

Problemem mogą być wpisy, które trzeba przeglądać, a to dodatkowy czas. Postaram się od czasu do czasu coś napisać lub zakomunikować.
Jeśli ktoś ma jakiś dodatkowy pomysł na formułę FP, proszę śmiało pisać. Stroniłem się od tego, ale jeśli przyciągnie to trochę osób na konkursy, to czemu nie. Zobaczymy.


Lew
postów: 2
2015-10-12 21:18:34

Właśnie o taką grupę mi chodziło. Dziękuję Mariusz.


Beata
postów: 125
2015-11-19 19:04:07

Uważam, że strona facebook'owa to fajny pomysł, a głównie dlatego, że wiele osób z niego korzysta na co dzień i bez dodatkowego szukania informacji o konkursach mogłoby się o tym dowiedzieć. O nowych wpisach o serwisie itp. dowiedziałam się przez przypadek, jest wiele pod-grup i żeby na wszystkie zobaczyć musiałam poświęcać wiele czasu. Jak już wcześniej wspominałam facebook jest spoko, na bieżąco będziemy mogli się dowiadywać o ważnych nowościach.


skoworotko
postów: 4
2015-12-23 12:58:54

Tak, to dobry pomysł. Zgłaszam się.

strony: 1

Prawo do pisania przysługuje tylko zalogowanym użytkownikom. Zaloguj się lub zarejestruj

© 2017 Mariusz Śliwiński      o serwisie | kontakt online: 74 drukuj