System pracy zdalnej Testy maturalne Na problem jest PROBLEM     logowanie


matematyka » wiadomości

Powszechny Internetowy Konkurs dla Uczniów Szkół Średnich

Konkurs organizowany jest przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Wstępne eliminacje do konkursu prowadzone są za pośrednictwem Internetu. Głównym sponsorem konkursu jest firma Zibi, wyłączny dystrybutor marki Casio w Polsce. Powszechny Internetowy Konkurs dla Uczniów Szkół Średnich organizowany jest w celu zachęcenia, szczególnie uczniów klas maturalnych, do intensywnego powtarzania materiału, a przez to pomoc w przygotowaniu się do studiów wyższych. Konkurs składa się z trzech etapów, z których pierwsze dwa przeprowadzone są w sieci - pięć tur, każda po dziesięć zadań. W trzecim etapie rozwiązania zadań należy przesłać drogą pocztową. W finale natomiast laureaci rozwiązują zadania na auli Politechniki Warszawskiej.

Udział w konkursie jest bezpłatny i wymaga zalogowania na stronie konkursowej www.konkurs.mini.pw.edu.pl. Do drugiego etapu przechodzą osoby, które uzyskały minimum 22 z 30 możliwych punktów zaś do trzeciego etapu - osoby z łączną liczbą powyżej 113 punktów – w przypadku trudności w uzyskaniu tej wartości próbę można powtórzyć. Finał gwarantuje uzyskanie 60 punktów z rozwiązanych zadań trzeciego etapu.

Internetowa forma konkursu pozwala na wstępne zweryfikowanie własnych możliwości. Dodatkowo jest to alternatywna forma powtarzania przyswojonego materiału, przy jednoczesnym elemencie rywalizacji oraz szansa na zdobycie wartościowych nagród” - komentuje Piotr Tomczak, przedstawiciel marki Casio.

Finał konkursu odbędzie się 17 kwietnia 2010 roku w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Laureaci zostaną nagrodzeni 10 dni póĽniej podczas uroczystej Gali. Nagrodami w konkursie są: komputer, zaawansowane kalkulatory graficzne oraz naukowe marki Casio oraz książki wydawnictw popularnonaukowych.

Informację dodano 2009-12-01

© 2020 Mariusz Śliwiński      o serwisie | kontakt online: 54 drukuj