System pracy zdalnej Testy maturalne Na problem jest PROBLEM     logowanie


matematyka » wiadomości

Międzynarodowy Turniej Matematyków w Warszawie

Ponad 140 najzdolniejszych uczniów z całego świata w dniach 4-6 marca, weźmie udział w XIV turnieju matematycznym, którego organizatorem jest Fundacja Nauczycieli Matematyki Szkół Międzynarodowych. Gospodarzem tegorocznych zawodów jest The British School z Warszawy.

Trzydniowy turniej będzie składał się z konkursów: indywidualnego – dziesięć rund po pięć pytań i drużynowego – sześć rund po trzy zadania. Do rywalizacji staną także zespoły mieszane (uczniowie z różnych szkół), które będą musiały odpowiedzieć na dziesięć matematycznych zagadek, ukrytych w różnych miejscach szkoły.

W olimpiadzie wezmą udział uczniowie szkół zrzeszonych w Fundacji Nauczycieli Matematyki Szkół Międzynarodowych. Turniej warszawski zostanie przeprowadzony na poziomie Senior czyli dla najstarszej grupy wiekowej (16-19 lat).

Podczas turnieju zostaną zorganizowane także warsztaty dla nauczycieli m.in. z obsługi i stosowania kalkulatorów graficznych. Uczestnicy i goście, będą mieli okazje bliżej poznać sztukę tworzenia matematycznego orgiami czy sprawdzić możliwości japońskiego liczydła Sorban.

Gospodarzem XIV turnieju matematycznego Fundacji Nauczycieli Matematyki Szkół Międzynarodowych jest The British School z Warszawy. W ostatnich latach organizatorami konkursu były szkoły z Amsterdamu, Monachium i Berlina.

Informację dodano 2011-03-03

© 2020 Mariusz Śliwiński      o serwisie | kontakt online: 31 drukuj