System pracy zdalnej Testy maturalne Na problem jest PROBLEM     logowanie


matematyka » wiadomości

Z matematyką od przedszkola do matury

XIX Krajowa Konferencja Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki w Gdańsku, 12 - 15 lutego 2010 r.

Tegoroczne sympozjum w Gdańsku zgromadzi blisko 600 nauczycieli z całego kraju. Konferencja przebiegnie pod hasłem Z matematyką od przedszkola do matury. W inauguracji uczestniczyć będzie Katarzyna Hall - Minister Edukacji Narodowej.

Uroczyste otwarcie konferencji nastąpi w piątek, 12 lutego o godzinie 11.00 w Audytorium Novum Politechniki Gdańskiej. Wykłady i zajęcia warsztatowe odbywać się będą w budynku Szkoły Okrętowej i Ogólnokształcącej CONRADINUM przy ul. Piramowicza 1/2 w Gdańsku-Wrzeszczu. W programie znajduje się łącznie 112 warsztatów oraz wykładów.

Podczas Konferencji SNM poruszonych zostanie wiele kwestii, związanych z możliwościami organizacji zajęć matematyki w szkołach. Dodatkowo w trakcie 20 spośród zorganizowanych przez nas warsztatów, postaramy się przedstawiać alternatywne metody zainteresowania młodych ludzi matematyką m.in. poprzez matematyczny konkurs filmowy, czy też humor matematyczny. Skoncentrujemy się również na wykorzystaniu kalkulatorów w nauczaniu matematyki na różnych poziomach edukacji. - komentuje Piotr Tomczak, prowadzący Warsztaty Casio. Szczegóły konferencji oraz dokładny program dostępny jest na stronie internetowej www.snm.edu.pl

Informację dodano 2010-02-09

© 2020 Mariusz Śliwiński      o serwisie | kontakt online: 26 drukuj