System pracy zdalnej Testy maturalne Na problem jest PROBLEM     logowanie


matematyka » wiadomości

Matematyka w kadrze - konkurs

Spójrzmy na świat przez pryzmat fotografii, a zauważymy, że matematyka, choć może nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, otacza nas. Wystarczy się przyjrzeć uważniej, aby to dostrzec. Bywa tak, że tylko fotografia pomaga zobaczyć pewne zależności czy zjawiska matematyczne.

Chcemy zaproponować miłośnikom matematyki i fotografii udział w oryginalnym konkursie polegającym na uchwyceniu matematyki w kadrze aparatu. Nie muszą to być wielkie i drogie lustrzanki, może się okazać, że czasem wystarczy ustrzelić matematykę z komórki, co oczywiście nie znaczy, że nie zależy nam na jakości zgłaszanych zdjęć.

Konkurs jest prowadzony poprzez stronę internetową fotomatematyka.pl, na której można publikować zdjęcia i opisy, czyli uzasadnienia, a także komentować wstawione już zdjęcia. Ważne, by w opisie uzasadnić, dlaczego to jest właśnie tytułowa matematyka w kadrze. Konkurs adresowany jest głównie do młodzieży gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, ale serdecznie zapraszamy także inne osoby zainteresowane tym tematem.

Ukoronowaniem konkursu będzie książka Matematyka w kadrze stanowiąca wybór najciekawszych fotografii konkursowych z wyjaśnieniami matematycznymi.
Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody ufundowane przez naszych sponsorów. Poza klasycznymi trzema miejscami będzie też kilka wyróżnień – za artystyczne podejście, wartości merytoryczne, za zmienienie świata w matematykę oraz wyróżnienie specjalne.

Więcej informacji na stronie www.fotomatematyka.pl

Informację dodano 2011-02-15

© 2020 Mariusz Śliwiński      o serwisie | kontakt online: 39 drukuj