logowanie

matematyka » wiadomości

Izraelsko Polski Zjazd Matematyczny

Od 11 do 15 września 2011 r. w Łodzi odbędzie się konferencja poświęcona królowej nauk. Ponad 300 uczonych z 24 krajów weźmie udział w imprezie zorganizowanej przez Izraelską Unię Matematyczną i Polskie Towarzystwo Matematyczne.

Obrady Zjazdu toczyć się będą w 19 sekcjach tematycznych obejmujących niemal wszystkie dziedziny współczesnej matematyki. Każdej z nich przewodniczyć będzie po jednym matematyku z Polski i Izraela. Jednym z uczestników jest Prof. Elon Lindenstrauss z Jerozolimy, który będzie jednym z mówców plenarnych spotkania, otrzymał w roku 2010 Medal Fieldsa - matematyczny odpowiednik Nagrody Nobla przyznawany co cztery lata.

Organizacją Zjazdu zajmuje się grono matematyków łódzkich pod przewodnictwem dziekana Wydziału Matematyki i Informatyki UŁ prof. Ryszarda Pawlaka. Gospodarzem Zjazdu jest Uniwersytet Łódzki, na terenie którego odbywać się będą wszystkie wykłady i obrady.

W trakcie Zjazdu zostaną wręczone nagrody za osiągnięcia naukowe oraz rozstrzygnięty zostanie też Konkurs Prac Uczniowskich z Matematyki, organizowany przez miesięcznik Delta wspólnie z Wydziałem Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW pod patronatem PTM.

Więcej informacji na stronie: www.imuptm.math.uni.lodz.pl

Informację dodano 2011-09-08

© 2019 Mariusz Śliwiński      o serwisie | kontakt online: 16 drukuj