logowanie

matematyka » wiadomości

Matematyczna rozgrzewka przed maturą

W czasie ferii zimowych tegoroczni maturzyści z województwa wielkopolskiego mogą uczestniczyć w bezpłatnych korepetycjach, przygotowujących do egzaminu maturalnego z matematyki, organizowanych przez Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu.

"Rozgrzewka przed maturą" to zajęcia skierowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy chcą jak najlepiej przygotować się do egzaminu maturalnego z matematyki. Młodzi ludzie będą mieli okazję usystematyzować swoją wiedzę, uczestnicząc w zajęciach prowadzonych przez doświadczonych wykładowców WSB w Poznaniu.

Program zajęć będzie obejmował następujące tematy:

18, 25 stycznia 2010 Ciągi liczbowe na wesoło
19, 26 stycznia 2010 Elementarnie o funkcjach elementarnych
20, 27 stycznia 2010 Nierówności nie muszą być wyboiste
21, 28 stycznia 2010 Architektura płaszczyzny, czyli o trygonometrii i Kartezjuszu
22, 29 stycznia 2010 Z dużym prawdopodobieństwem sobie poradzimy

"Rozgrzewka przed maturą" odbędzie się w okresie ferii zimowych. Kurs potrwa 5 dni i obejmie dwudziestogodzinny blok zajęć, prowadzonych w grupach na poziomie zaawansowanym i podstawowym.
Warsztaty będą odbywały się od poniedziałku do piątku. Pierwsza grupa rozpocznie naukę 18 stycznia, druga natomiast 22 stycznia 2010 r. Uczniowie mogą wybrać zajęcia poranne albo popołudniowe. Warsztaty będą się odbywały w centrum Poznania w budynkach Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu przy ul. Ratajczaka 5/7 oraz przy ul. Różanej 17.

W zajęciach mogą brać udział tylko osoby, które w tym roku szkolnym będą zdawały egzamin maturalny i są uczniami ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych.

Jedna osoba, może zapisać się na tylko jeden wybrany kurs. Szczegółowy program "Rozgrzewki przed Maturą" jest dostępny na stronie internetowej www.wsb.poznan.pl/rozgrzewka
Zapisów na zajęcia można dokonywać wyłącznie drogą elektroniczną poprzez wypełnienie specjalnego formularza, który jest dostępny na wyżej wymienionej stronie internetowej.

Informację dodano 2010-01-05

© 2019 Mariusz Śliwiński      o serwisie | kontakt online: 55 drukuj