System pracy zdalnej Testy maturalne Na problem jest PROBLEM     logowanie


matematyka » wiadomości

Krakowska Konferencja Matematyki Finansowej

W dniach 25 - 27 listopada na terenie AGH po raz pierwszy odbędzie się Krakowska Konferencja Matematyki Finansowej organizowana przez Koło Naukowe Modelowania Finansowego (KNMF) z Wydziału Matematyki Stosowanej AGH. Tematem przewodnim konferencji będą współczesne podejścia do modelowania rynków finansowych - porównane zostaną spojrzenia doświadczonych praktyków oraz przedstawicieli różnych dziedzin nauki.

Głównym partnerem przedsięwzięcia jest OSTC Poland - jedna z wiodących firm na globalnym rynku finansowym, aktywna na największych międzynarodowych giełdach instrumentów pochodnych. OSTC od dawna wspiera inicjatywy studentów zainteresowanych rynkami finansowymi, zarówno w Krakowie jak i w innych polskich miastach. Uczestnicy będą mogli odwiedzić krakowskie biuro firmy i zobaczyć z bliska jak wygląda praca tradera. Patronat nad konferencją objęła też PRMIA - międzynarodowa organizacja promująca najwyższe standardy w zarządzaniu ryzykiem finansowym.

Podczas konferencji zostaną wygłoszone wykłady i prezentacje gości, wśród których znajdą się przedstawiciele firm PZU i ProTrader oraz wybitni naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego i Instytutu Fizyki Jądrowej PAN.

W ramach konferencji każdy może przygotować referat, spośród których najlepsze zostaną nagrodzone atrakcyjnymi upominkami. Organizatorzy zadbali również o dużą porcję rozrywki dla uczestników. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej konferencji www.knmf.agh.edu.pl/index.php/konferencja

Informację dodano 2011-11-15

© 2020 Mariusz Śliwiński      o serwisie | kontakt online: 28 drukuj