System pracy zdalnej Testy maturalne Na problem jest PROBLEM     logowanie


matematyka » wiadomości

Powszechny Internetowy Konkurs z Matematyki

16 listopada rusza XIII edycja Powszechnego Internetowego Konkursu, skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych - głównie z klas maturalnych. Jego celem jest promocja młodych matematycznych talentów z całej Polski. Najlepsi będą mieli zagwarantowany wolny wstęp na wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

W konkursie Politechniki Warszawskiej może wziąć udział każdy, kto posiada dostęp do Internetu. Zmagania składają się z trzech etapów rozgrywanych przez internet oraz finału na Politechnice Warszawskiej.

W I i II etapie uczestnicy otrzymują serię indywidualnych zadań wylosowanych przez system komputerowy. W przypadku niepowodzenia, każdy może zacząć zabawę od początku, ponieważ w konkursie można wziąć udział dowolną liczbę razy, w dowolnym terminie jego trwania.

III etap jest rozgrywany korespondencyjnie, uczestnik po wylosowaniu zestawu 10 zadań, przesyła je wraz z rozwiązaniami tradycyjną pocztą na adres organizatora. Do finału, który odbędzie się 14 kwietnia 2012 r. w Warszawie, przechodzi 150 najlepszych zawodników z całej Polski.

Laureaci tegorocznej edycji poza nagrodami rzeczowymi, będą mieli zagwarantowany wolny wstęp na Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Więcej informacji na: www.sigma.mini.pw.edu.pl

Informację dodano 2011-11-16

© 2020 Mariusz Śliwiński      o serwisie | kontakt online: 27 drukuj