System pracy zdalnej Testy maturalne Na problem jest PROBLEM     logowanie


matematyka » wiadomości

Internetowa przygoda z matematyką

Ruszyła rejestracja na V edycję konkursu matematycznego Internetowa przygoda z matematyką. Tematyka konkursu obejmuje zakres szkoły średniej, jednak zapraszamy również uczniów szkół gimnazjalnych. Konkurs ma na celu zachęcenie uczniów do powtórzenia i utrwalenia materiału oraz promocję zdolnej i aktywnej młodzieży, poprzez otwarcie jej drogi na przyszłościowe kierunki studiów. Popularyzuje on matematykę i edukacyjne zastosowanie Internetu.

Jak w latach poprzednich na śmiałków czekają 3 etapy. Dwa pierwsze: test i pytania otwarte zostaną przeprowadzone zdalnie, przy wsparciu platformy e-learningowej. Etap finałowy odbędzie się w Warszawie, na terenie Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Ogłoszenie wyników konkursu i rozdanie nagród poprzedzi wykład okolicznościowy. Na zwycięzców konkursu czekają indeksy UKSW i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Rejestracja zawodników (02.01-22.01.2017). Osoby, które chcą wziąć udział w konkursie, rejestrują się internetowo, zakładając konto na platformie e-learningowej obsługującej konkurs. Dostępna jest ona pod adresem matematyczny.uksw.edu.pl

Etap I (02.01-22.01.2017) odbywa się online. W czasie jego trwania, osoba zarejestrowana ma jedno podejście do testu z wiedzy o matematyce. Test generowany jest indywidualnie dla każdego zawodnika. Generowanie to polega na losowaniu pytań z 14 kategorii, po 2 pytania z każdej. Na rozwiązanie testu zawodnik ma 60 minut. Osoby, które uzyskają wymaganą liczbę punktów, przechodzą dalej.

Etap II (30.01-28.02.2017) składa się z części internetowej i tradycyjnej. Za pośrednictwem platformy, zawodnik losuje i pobiera zestaw 5 zadań. Ich rozwiązania muszą zostać przesłane pocztą tradycyjną (każde zadanie na osobnej, podpisanej kartce formatu A4) do 6 marca 2017 roku. Lista finalistów zostanie opublikowana w dniu 20 marca 2017 roku.

Etap III (25.03.2017). Finał odbędzie się 25 marca 2017 roku w siedzibie Uniwersytetu. Po rozwiązaniu zadań planowany jest poczęstunek dla uczestników i wykład okolicznościowy, po którym nastąpi uroczyste ogłoszenie wyników konkursu i rozdanie nagród

Informację dodano 2017-01-16

© 2020 Mariusz Śliwiński      o serwisie | kontakt online: 24 drukuj