logowanie

matematyka » forum » gimnazjum » temat

Inne, zadanie nr 1025

ostatnie wiadomości  |  regulamin  |  latex

AutorZadanie / Rozwiązanie

kwiatek
postów: 8
2017-02-08 11:09:45

Kupiono 3,5 kg czeresni. Gdyby cena była o 80 gr niższa , to za tę samą kwotę można byłoby kupić o 0,5 kg więcej czeresni niz poprzednio. Jaka była cena jednego kilograma czereśni?


tumor
postów: 8085
2017-02-08 11:42:06

Cena wynosiła x zł/kg.

$3,5*x=4*(x-0,8)$

Wymnażamy, następnie wyrazy z niewiadomą przenosimy na jedną stronę, bez niewiadomej na drugą i rozwiązujemy jak poprzednie zadania.

strony: 1

Prawo do pisania przysługuje tylko zalogowanym użytkownikom. Zaloguj się lub zarejestruj





© 2017 Mariusz Śliwiński      o serwisie | kontakt online: 32 drukuj