logowanie

matematyka » forum » forum zadaniowe - szkoła ponadpodstawowa » zadanie

Geometria, zadanie nr 3962

ostatnie wiadomości  |  regulamin  |  latex

AutorZadanie / Rozwiązanie

panrafal
postów: 174
2014-02-09 17:07:11

Co to jest dwusieczna odcinka? Internet nie zna takiego terminu, a tutaj czasem się z nim spotykam.


naimad21
postów: 380
2014-02-09 17:27:44

Z dwusieczną odcinka nigdy się nie spotkałem, ale dwusieczna kąta
to półprosta, o początku w wierzchołku kąta, która dzieli ten kąt na dwa kąty przystające.
Jeżeli istnieje dwusieczna odcinka to obstawiam, że dzieli ona odcinek na dwie równe części ;)

Wiadomość była modyfikowana 2014-02-09 17:28:08 przez naimad21

panrafal
postów: 174
2014-02-09 20:07:25

Nie potraktuj mojej odpowiedzi jako nieuprzejmość, ale faktem jest, że twoja odpowiedź nic nie mówi. Nie pytałem o dwusieczną kąta, a to, że dwusieczna odcinka prawdopodobnie dzieli odcinek na dwie równe części też nie jest w żaden sposób pomocne, bo nie wiadomo pod jakim kątem jest usytuowana względem tego odcinka i jakie są jej właściwości (np. środkowa też dzieli odcinek na dwa, ale mówi się o niej tylko, gdy mamy do czynienia z trójkątem, symetralna też dzieli odcinek na pół, ale jest zawsze prostopadła w odróżnieniu do środkowej).

Tutaj jest przykład jakby ktoś nie wierzył, że coś takiego się tutaj pojawia - http://www.math.edu.pl/alfa.php?opcja=6&nr=133

Wiadomość była modyfikowana 2014-02-09 20:09:25 przez panrafal
strony: 1

Prawo do pisania przysługuje tylko zalogowanym użytkownikom. Zaloguj się lub zarejestruj





© 2019 Mariusz Śliwiński      o serwisie | kontakt   drukuj