logowanie

matematyka » forum » forum zadaniowe - szkoła ponadpodstawowa » zadanie

Inne, zadanie nr 5594

ostatnie wiadomości  |  regulamin  |  latex

AutorZadanie / Rozwiązanie

adam1709
postów: 2
2015-12-13 19:34:13

Witam serdecznie, proszę o pomoc w rozwiązaniu zadań z najlepiej dokładnym opisem, bo chciałbym też to zrozumieć i nauczyć się tego

1. Na walec o masie 10kg nawinięto nitkę. Na jej koniec działamy siłą 5N. Z jakim przyspieszeniem kątowym będzie obracał się walec? Jaka będzie wartość przyspieszenia liniowego końca nitki, jeżeli promień walca wynosi 0,25m ?

2. Pręt o długości l wiruje w płaszczyźnie poziomej wokół osi prostopadłej do niego i przechodzącej przez jego środek masy. Jak zmieni się energia kinetyczna pręta, jeśli oś obrotu będzie przechodziła przez koniec pręta, a częstotliwość obrotów się nie zmieni?

3. Z wierzchołka równi pochyłej o wysokości 2m, nachylonej pod kątem 30° względem poziomu stacza się bez poślizgu jednorodny walec. Promień walca wynosi 7cm.
Oblicz szybkość liniową środka masy walca na końcu równi oraz czas ruchu walca na równi.

4. Po powierzchni poziomej toczy się kula i z prędkością początkową 4m/s rozpoczyna ruch po równi ku górze. Równia nachylona jest pod kątem 30° do poziomu. Jaką drogę przebędzie kula po równi podczas wznoszenia się?


janusz78
postów: 820
2015-12-13 21:08:18

Proszę przeczytać regulamin forum jest krótki i nie zajmie dużo czasu.


adam1709
postów: 2
2015-12-13 21:16:12

Przeczytałem, ale nie rozumiem czemu o tym piszesz, czy coś źle napisałem ?


janusz78
postów: 820
2015-12-13 22:00:10

Trudno, aby ktoś dał Ci gotowca z rozwiązanymi i to z dokładnym opisem czterech zadań z fizyki. Pokaż trochę swojej samodzielności, swojego trudu, swojego zaangażowania nad rozwiązaniami poszczególnych zadań Wtedy pomożemy. Wierz mi, że to się opłaca.
Nauka nienawidzi łatwizny. Jak chcesz coś poznać, czegoś się nauczyć, musisz swoją głową nie raz uderzyć w mur jak powiedział kiedyś pisarz francuski Jean, Paul Sartre.
Nie nauczysz się fizyki , jeśli będziesz liczył na "gotowce" z dokładnym opisem.
Weź się do roboty Adamie!

Wiadomość była modyfikowana 2015-12-13 22:01:27 przez janusz78
strony: 1

Prawo do pisania przysługuje tylko zalogowanym użytkownikom. Zaloguj się lub zarejestruj





© 2019 Mariusz Śliwiński      o serwisie | kontakt   drukuj