logowanie

matematyka » forum » matematyka » temat

Problemy z maturą 2017

ostatnie wiadomości  |  regulamin  |  latex

AutorWiadomość

assasin34344
postów: 1
2017-08-04 21:17:48

witam wszystkich
mam pewien poważny problem z maturą z matematyki,otóż terminy tegorocznych matur zbiegły się z dosyć trudnym okresem w moim życiu mianowicie umarł mój dziadek. pomimo tego znalazłem w sobie ostatnie siły żeby spróbować zdać egzamin dojrzałości z matematyki na poziomie podstawowym. lecz okazało się że siły były niewystarczające ponieważ zabrakło mi tylko albo aż 4 punktów do 30%.
Egzamin poprawkowy odbędzie się 22 sierpnia o godzinie 9:00. czy mógłby ktoś podać mi najprostsze zadania, na których można dostać 30 %,razem z rozwiązaniem i wytłumaczyć ich wykonanie językiem dla totalnego laika (rozszerzenia : historia,angielski,geografia)

Będę niezmiernie wdzięczny za jakąkolwiek formę pomocy.

pozdrawiam
Patryk


tumor
postów: 8070
2017-08-05 20:54:02

Jeśli coś się robi przez trzy lata, to się nie zmieści w jednym poście.
Zazwyczaj jest zadanie z wartości bezwzględnej (nierówność z jedną niewiadomą i jedną wartością bezwzględną), równanie bądź nierówność kwadratowa i wielomianowa (wielomian da się pogrupować).
Dobrze znać podstawy trygonometrii i wzory na pola/objętości. To dość dużo wzorów i są na karcie, ale jeśli się nie wie, czego na karcie wzorów szukać, to się bardzo wolno szuka. Masz kilkanaście dni, ucząc się 10 wzorów dziennie i rozwiązując zadania z wymienionych działów zdążysz się przygotować.

strony: 1

Prawo do pisania przysługuje tylko zalogowanym użytkownikom. Zaloguj się lub zarejestruj





© 2019 Mariusz Śliwiński      o serwisie | kontakt   drukuj