logowanie

matematyka » forum » forum zadaniowe - szkoła podstawowa » zadanie

Liczby naturalne, zadanie nr 144

ostatnie wiadomości  |  regulamin  |  latex

AutorZadanie / Rozwiązanie

aliman29
postów: 289
2010-12-09 21:01:53

W kolejnym miesiącu pan Wiesław kupił 60 kg. jabłek, dwa razy mniej kilogramów marchwi i 20 kg pietruszki. Ile zapłacił za zakupy , jeżeli 20 kg jabłek kosztowało 35 zł, 10 kg marchwi 20 zł, a 5 kg pietruszki 15 zł ?


jarah
postów: 448
2010-12-09 21:07:37

$60:20\cdot35+30:10\cdot20+20:5\cdot15=3\cdot35+3\cdot20+4\cdot15=105+60+60=225$

strony: 1

Prawo do pisania przysługuje tylko zalogowanym użytkownikom. Zaloguj się lub zarejestruj





© 2019 Mariusz Śliwiński      o serwisie | kontakt online: 31 drukuj