logowanie

matematyka » forum » forum zadaniowe - szko砤 podstawowa » zadanie

Zadania tekstowe, zadanie nr 835

ostatnie wiadomo艣ci  |  regulamin  |  latex

AutorZadanie / Rozwi膮zanie

matmagda
post贸w: 3
2014-05-22 21:14:02

Ela kupi艂a za 42 z艂ote 25 jab艂ek. Kupi艂a te偶 10 gruszek kt贸re razem kosztowa艂y 30 z艂otych. Dokupi艂a te偶 koszyk za to wszystko, kt贸ry kosztowa艂 20 z艂otych. Kupi艂a te偶 kredki do szko艂y i nowiutki zeszyt, kredki i zeszyt razem kosztowa艂y 19 z艂otych. Przypomnia艂a sobie, 偶e jej d艂ugopis si臋 wypisa艂. Wst膮pi艂a do papierniczego po d艂ugopis, kt贸ry kosztowa艂 5 z艂otych. Zaraz po tym wesz艂a do kwiaciarni i kupi艂a 2 偶onkile i 3 tulipany, razem te kwiaty kosztowa艂y 30 z艂otych.
Oblicz, ile zap艂aci艂a za zakupy i napisz dzia艂anie.


irena
post贸w: 2636
2014-05-26 09:51:00

42+30+20+19+5+30=146

Zap艂aci艂a 146z艂.

strony: 1

Prawo do pisania przys艂uguje tylko zalogowanym u偶ytkownikom. Zaloguj si臋 lub zarejestruj

© 2019 Mariusz iwi駍ki      o serwisie | kontakt   drukuj