logowanie

matematyka » forum » szkoła podstawowa » zadanie

Liczby naturalne, zadanie nr 908

ostatnie wiadomości  |  regulamin  |  latex

AutorZadanie / Rozwiązanie

6597109
postów: 172
2015-03-16 14:34:09

1 kg jagód kosztuje 12,80zł. Marysia kupiła 35 dag tych owoców. Ile reszty otrzymała jeśli zapłaciła banknotem o najmniejszym dostępnym nominale ?


irena
postów: 2639
2015-03-16 15:14:16


35dag=0,35kg

$0,35\cdot12,80zl=4,48zl$

$10zl-4,48zl=5,52zl$

Otrzymała 5,52zł reszty


Rafał
postów: 408
2015-03-16 15:15:41

$ 1 kg - 12,8 zł$
$0,35 kg - x$
$x=0,35*12,8=4,48$

Zapłaciła banknotem o wartości $10$ zł.
Reszta: $10-4,48=5,52$ zł.

strony: 1

Prawo do pisania przysługuje tylko zalogowanym użytkownikom. Zaloguj się lub zarejestruj





© 2017 Mariusz Śliwiński      o serwisie | kontakt online: 13 drukuj