logowanie

matematyka » forum » szkoła podstawowa » zadanie

Zadania tekstowe, zadanie nr 934

ostatnie wiadomości  |  regulamin  |  latex

AutorZadanie / Rozwiązanie

frelik32
postów: 2
2015-10-04 11:20:16

Melon kosztuje tyle samo co3 kiwi. Za 3 melony i 5 kiwi zapłacono 28 zł. Ile kosztuje kiwi, a ile melon?



frelik32
postów: 2
2015-10-04 11:22:03

Pióro kosztuje tyle samo co 5 długopisów. Za 2 pióra i 3 długopisy zapłacono 39zł. Ile kosztuje długopis, i ile pióro?


Rafał
postów: 408
2015-10-04 12:54:31

$x$ - cena melona
$y$ - cena kiwi

$\left\{\begin{matrix} 3x+5y=28 \\ x=3y \end{matrix}\right.$
$3*3y+5y=28$
$14y=28$
$y=2$

$x=6$
$y=2$


Rafał
postów: 408
2015-10-04 12:55:54

$x$ - cena pióra
$y$ - cena długopisu

$\left\{\begin{matrix} 2x+3y=39 \\ x=5y \end{matrix}\right.$
$2*5y+3y=39$
$13y=39$
$y=3$

$x=15$
$y=3$


zorymatematyka
postów: 2
2016-01-02 19:29:20

Trochę musiałem nad tym pomyśleć :)
Odpowiedzi jakie mi wyszły to
cena kiwi 2 zł cena melona 6zł
cena pióra 15zł i cena długopisu 3zł
korepetycje z matematyki


Magda
postów: 120
2016-01-02 21:20:49

zorymatematyka, to zadanie zostało rozwiązane 3 miesiące temu. Po co komuś teraz Twoja odpowiedź? :P

I punkt § 13 regulaminu:
"Zabronione jest wykorzystywanie Forum do celów komercyjnych i reklamowych."

strony: 1

Prawo do pisania przysługuje tylko zalogowanym użytkownikom. Zaloguj się lub zarejestruj





© 2017 Mariusz Śliwiński      o serwisie | kontakt online: 59 drukuj