logowanie

matematyka » forum » forum zadaniowe - uczelnie wy縮ze » zadanie

Zadania tekstowe, zadanie nr 2136

ostatnie wiadomo艣ci  |  regulamin  |  latex

AutorZadanie / Rozwi膮zanie

0la
post贸w: 1
2014-02-11 12:42:51

Zosia i Fela kupowa艂y s艂odycze. Zosia kupi艂a 40 dag landrynek i 30 dag toffi. Fela kupi艂a 50 dag landrynek i 20 dag toffi. Zosia zap艂aci艂a 7,50 z艂, a Fela 7,10 z艂. Po ile by艂y landrynki, a po ile toffi?

Rozwi膮zanie zadania musi by膰 przedstawione za pomoc膮 SYMULACJI, bez uk艂ad贸w r贸wna艅 czy nier贸wno艣ci.
Zadanie ze studi贸w II roku pedagogiki wczesnoszkolnej.

Bardzo prosz臋 o pomoc.


agus
post贸w: 2387
2014-02-16 11:39:51

Z danych wynika (patrz: zakupy Zosi i Feli), 偶e landrynki s膮 ta艅sze ni偶 toffi.
10 dag tofii kosztuje o 0,40z艂 wi臋cej ni偶 10 dag landrynek.
St膮d 30 dag toffi kosztuje o 1,20 z艂 wi臋cej ni偶 30 dag landrynek.
Gdyby Zosia kupi艂a 70 dag landrynek, to zap艂aci艂aby 7,50-1,20=6,30.
Czyli 10 dag landrynek kosztuje 0,90 z艂, a 10 dag toffi 1,30 z艂.
1kg landrynek-9z艂, 1kg toffi-13z艂.
Nie wiem,czy o to chodzi艂o, ale mo偶e troch臋 pomog艂am. :)

strony: 1

Prawo do pisania przys艂uguje tylko zalogowanym u偶ytkownikom. Zaloguj si臋 lub zarejestruj

© 2019 Mariusz iwi駍ki      o serwisie | kontakt   drukuj