logowanie

matematyka » forum » forum zadaniowe - uczelnie wyższe » zadanie

Algebra, zadanie nr 437

ostatnie wiadomości  |  regulamin  |  latex

AutorZadanie / Rozwiązanie

krystian7x
postów: 1
2012-05-23 23:33:51

Witam,

Bardzo proszę o pomoc w opracowaniu kilku pytań o zagadnieniu teorytycznym, które obowiązują mnie na egzaminie. Musiałem opracować około 100 pytań, zostało mi tych kilka, co do których mam wątpliwości, szukałem odpowiedzi na google jednak bez zadowalających rezultatów. Do większości pytań wystarczy krótka odpowiedź, jeśli znasz odpowiedzi chociaż na jedno czy dwa pytania, proszę napisz


1. W jaki sposób zmienia się zbiór rozwiązań układu równań przy zastosowaniu operacji elementarnych na wierszach macierzy rozszerzonej?

2. W jaki sposób zmienia się zbiór rozwiązań układu równań przy zastosowaniu operacji elementarnych na kolumnach macierzy rozszerzonej?

3. Jaki jest związek macierzy z przekształceniami liniowymi?

4. Jakie układy równań można rozwiązać metodą wyznaczników?

5. Jak się zmieni wyznacznik macierzy po pomnożeniu wszystkich jej elementów przez dwa?

6. Jak się zmieni wyznacznik macierzy po pomnożeniu wszystkich jej elementów przez trzy

7. Jak się zmieni wyznacznik macierzy po pomnożeniu jednego wiersza elementów przez dwa?

8. Co to jest równanie macierzowe?

9. Kiedy równanie macierzowe A*X=B gdzie A i B są macierzami n*n jest rozwiązywalne i jak znaleźć rozwiązanie?

10. Kiedy równanie macierzowe X*A=B gdzie A i B są macierzami n*n jest rozwiązywalne i jak znaleźć rozwiązanie?

11. Wymień własności długości wektora (nie chodzi o wzór na długość)

12. Podaj definicję iloczynu skalarnego w R^3 ( nie chodzi o wzór)


Dziękuję uprzejmie za wszelką pomoc


tumor
postów: 8070
2016-08-30 17:34:41

A przed egzaminem nie odbywają się już na uczelniach jakieś wykłady? I biblioteki zamknięto?
1. Nie zmienia
2. Kaszani
3. Jedno i to samo
4. Cramerowskie
5. Pomnoży się przez $2^x$, gdzie x jest wymiarem macierzy
6. Analogicznie do 5.
7. Pomnoży się przez 2.
8. No bez jaj.
9. Gdy macierz A jest odwracalna to wystarczy pomnożyć obie strony równania przez odwrotność macierzy A z lewej strony. W innym przypadku równanie macierzowe zawsze da się przerobić na układ równań.
10. Analogicznie do 9.
11. Jak wiesz, o co chodzi, a o co nie, to lepiej sam podaj. Zagadnienia były opracowane na wykładach i macie najwyraźniej odpowiedzieć własności, które były. Że suma ma długość nie większą od sumy długości składników, na przykład, że długość jest nieujemnym skalarem.
12. Jw. Tylko podaj definicję z wykładu


strony: 1

Prawo do pisania przysługuje tylko zalogowanym użytkownikom. Zaloguj się lub zarejestruj





© 2019 Mariusz Śliwiński      o serwisie | kontakt   drukuj