logowanie

matematyka » forum » forum zadaniowe - uczelnie wyższe » zadanie

Analiza matematyczna, zadanie nr 4475

ostatnie wiadomości  |  regulamin  |  latex

AutorZadanie / Rozwiązanie

adamkoo399
postów: 1
2016-04-20 19:00:50

Witam :)

Potrzebuję pomocy przy obliczeniu pochodnych cząstkowych, aby wyznaczyć wzór na błąd pomiaru sprawności grzejnika (metodą różniczki zupełnej).Mam pochodne cząstkowe, ale nie wiem co dalej, znajdzie się jakaś dobra dusza,która mi ten wzór na błąd wyznaczy i wytłumaczy co i jak ? Poniżej niezbędne informacje.

Pozdrawiam :)

Wzór na sprawność

$\eta \% = \frac{m_{w} \cdot c_{w} \cdot T_{k} - T_{p}}{3.6 \cdot {10}^6 \cdot W_{k} - W_{p} } \cdot 100 \%$


$c_{w}$ - wartość stała

Pochodne cząstkowe

$\left| \Delta \eta \right|= \left| \frac{ \partial \eta}{ \partial m_{w}} \right| \cdot \left|\Delta m_{w} \right| + \left| \frac{ \partial \eta}{ \partial T_{k}} \right| \cdot \left| \Delta T_{k}\right|
+ \left| \frac{ \partial \eta}{ \partial T_{p}} \right| \cdot \left|\Delta T_{p} \right| +
\left| \frac{ \partial \eta}{ \partial W_{k}} \right| \cdot \left|\Delta W_{k} \right|+ \left|\frac{ \partial \eta}{ \partial W_{p}} \right| \cdot \left|\Delta W_{p} \right|$





janusz78
postów: 820
2016-04-20 22:41:54


$|\Delta \eta|=\left|\frac{c_{w}T_{k}}{3,6\cdot 10^6\cdot W_{k}-W_{p}}\right||\Delta m_{w}|+ \left| \frac{m_{w}c_{w}}{3,6\cdot 10^6\cdot W_{k}- W_{p}}\right||\Delta T_{k}|+ \left| \frac{-1}{3,6\cdot 10^6\cdot W_{k}- W_{p}}\right||\Delta T_{p}|+\left|\frac{-3,6\cdot 10^6(m_{w}c_{w}T_{k}- T_{p})}{(3,6\cdot 10^6\cdot W_{k}-W_{p})^2}\right||\Delta W_{k}|+$ $+\left|\frac{(m_{w}c_{w}T_{k}-T_{p})}{(3,6\cdot 10^6\cdot W_{k}- W_{p})^2}\right||\Delta W_{p}|.$

Wiadomość była modyfikowana 2016-04-20 23:05:51 przez janusz78
strony: 1

Prawo do pisania przysługuje tylko zalogowanym użytkownikom. Zaloguj się lub zarejestruj





© 2019 Mariusz Śliwiński      o serwisie | kontakt   drukuj