logowanie

matematyka » forum » forum zadaniowe - zadania różne » zadanie

Zadania logiczne, zadanie nr 290

ostatnie wiadomości  |  regulamin  |  latex

AutorZadanie / Rozwiązanie

rozzrabiaka
postów: 1
2019-02-04 23:40:37

Sposób na wyliczenie premii:
Chciałbym zrobić w excelu formułkę do wyliczania premii ale nie rozumiem jej zasad. Bo niby wiem ale nie wiem ;P o co mi chodzi: Otóż w pracy jest system premii tj -> jest dzienna norma 33 sztuki i sprawa była by prosta bo 33 sztuki to jest 100% i taką też premie powinien dostać pracownik ( 100% kwoty premii która jest stała ). Minimalny próg jaki należy osiągnąć to 75% i poniżej tego premii po prostu nie ma. Wyliczenie tego jest oczywiście proste, ale pracodawca ustalił sobie że na 75% premii jest 28 sztuk a na 125% jest 38 sztuk. więc wychodzi na to że pracownik który załóżmy zrobi 27 sztuk nie dostanie premii bo nie osiągnął tego progu minimalnego 28 sztuk ( co jest absurdem wg mnie gdyż 27 sztuk to jest 80% liczby 33).
I teraz pomocy bo za chiny nie wiem jak to liczyć. Niby jest tak że jest jakieś przesunięcie tzn że jak ktoś osiąga 40% normy to tak jakby jest to 0 od którego liczone są te progi.

strony: 1

Prawo do pisania przysługuje tylko zalogowanym użytkownikom. Zaloguj się lub zarejestruj





© 2019 Mariusz Śliwiński      o serwisie | kontakt   drukuj