logowanie


matematyka » zadania » zbiór zadań » zadania

Zbiór zadań, wariacje

Powrót do kategorii | Schowek


Zadanie 1 Rozwiązanie
Dziesięć kul ponumerowanych liczbami od 1 do 10 rozmieszczono w czterech szufladach ponumerowanych od 1 do 4. Ile jest różnych rozmieszczeń?

Zadanie 2 Rozwiązanie
Rzucamy n monetami. Ile istnieje wszystkich możliwych wyników rzutu?

Zadanie 3 Rozwiązanie
Z talii piećdziesięciu dwu kart losujemy jedną, zwracamy ją, karty tasujemy i losujemy drugą. Ile jest możliwych wyników losowania?

Zadanie 4 Rozwiązanie
W urnie znajduje się 9 kul ponumerowanych liczbami od 1 do 9. Losujemy kolejno trzy kule, zwracając je za każdym razem po zapisaniu ich numerów. Ile różnych liczb trzycyfrowych możemy w ten sposób otrzymać?

Zadanie 5 Rozwiązanie
W turnieju szachowym wystartowało 10 zawodników. Każdy z każdym rozgrywa mecz i rewanż. Ile partii zostanie rozegranych w całym turnieju?

Zadanie 6 Rozwiązanie
Ile jest różnych możliwości wrzucenia trzech listów do dziesięciu skrzynek, jeżeli do jednej skrzynki można wrzucić tylko jeden list?

Zadanie 7 Rozwiązanie
Ile jest różnych wyników przy rzucie dwiema symetrycznymi kostkami do gry?

Zadanie 8 Rozwiązanie
W biegu startuje 10 zawodników. Ile istnieje możliwości przyznania punktów za trzy pierwsze miejsca, zakładając, że wszyscy dobiegli do mety?

Zadanie 9 Rozwiązanie
Dziesięciu przyjaciół na nadchodzące święta wysłało sobie wzajemnie życzenia na kartkach pocztowych. Ile kartek pocztowych wysłali wszyscy razem?

Zadanie 10 Rozwiązanie
Ile można utworzyć słów trzyliterowych z sensem lub bez dysponując 24-literowym alfabetem, w których litery nie powtarzają się.

Zadanie 11 Rozwiązanie
Grupa przedszkolaków w pewnej zabawie łączy się w pary. Ile dzieci brało udział w zabawie, jeśli wiadomo, że mogły połączyć się w pary na 110 sposobów?

strony: 1


© 2023 math.edu.pl      kontakt