logowanie

matematyka » forum » matematyka » temat

Najtrudniejszy zbiór zadań na poziomie szkoły wyższej

ostatnie wiadomości  |  regulamin  |  latex

AutorWiadomość

maciek1988
postów: 3
2014-03-13 21:36:14

Nie poradziłem sobie na politechnice, między innymi przez matematykę, którą zawaliłem. Zupełnie przerosły mnie całki, pochodne, szeregi itd.
Jednak mimo tego bardzo lubię matematykę, może dlatego, że lubię rozwiązywać różne zagadki i łamigłówki. Postanowiłem więc nauczyć się matematyki (dokładnie tej, której nie zdałem) dla własnej satysfakcji.
Wiem już mniej-więcej, jakie zbiory zadań kupić bo mam jeszcze notatki z czasów studiów. Ale co, gdy je wszystkie zrobię? Znacie jakieś naprawdę bardzo trudne zbiory zadań? :) Tak żebym wiedział na przyszłość :)


tumor
postów: 8070
2014-03-13 22:01:54

Jeśli zrobisz Krysickiego/Włodarskiego w całości, oba tomy, to będziesz mieć dość doświadczenia, by sobie tworzyć trudniejsze, bardziej teoretycznie zagadnienia.
W związku z tym, że w matematyce problemów nierozwiązanych jest dużo, nie ma najtrudniejszego zbioru zadań. Jak przerobisz zagadnienia rozwiązane, zabierz się za nierozwiązane. :)


maciek1988
postów: 3
2014-03-14 11:33:55

Czy to ta książka?:LINK

To jest podręcznik czy zbiór zadań? Czy do zadań podane są z tyłu książki rozwiązania? Dla mnie to ważne, będę uczył się sam.

strony: 1

Prawo do pisania przysługuje tylko zalogowanym użytkownikom. Zaloguj się lub zarejestruj





© 2019 Mariusz Śliwiński      o serwisie | kontakt   drukuj