logowanie

matematyka » forum » matematyka » temat

Pomoc

ostatnie wiadomości  |  regulamin  |  latex

AutorWiadomość

nobrain
postów: 1
2014-10-06 17:43:14

Witajcie!

Mam trochę nietypowy problem. Pierwszy raz spotkałem się z macierzami i muszę się nauczyć działań na nich ( sprowadzania do postaci jednostkowych itp. ) . O ile system działania i same macierze rozumiem ,i nie widzę tu nic skomplikowanego ,o tyle gdy przychodzi do ich rozwiązywania nie mam pomysłów jak to zrobić (nie mogę ogarnąć jakie poprawne działania wykonać aby osiągnąć pożądany efekt).

Wydaje mi się , że brakuje mi "zmysłu matematycznego". Moje pytanie do Was brzmi : czy jestem się w stanie tego wyuczyć poprzez wykonywanie kolejnych działań czy mam sobie dać spokój ze studiami ? ( przynajmniej tymi z matematyką z którą zawsze miałem problemy) .

Może jest tu jakiś nauczyciel który miał doświadczenie z podobnymi elementami jak ja a może ktoś po prostu posłuży dobrą radą . Pozdrawiam serdecznie.


tumor
postów: 8070
2014-10-06 20:28:15

Większość ludzi radzi sobie z problemami, gdy problemy są bliskie. To znaczy łatwiej rozwiązują równania w liczbach rzeczywistych (najlepiej wymiernych dodatnich) analogicznie do równań w sklepach czy rozliczeniach podatkowych. ;) Natomiast trudniej im przychodzi rozwiązanie analogicznych równań macierzowych, które nie są trudniejsze. Wszystko dzieje się tak samo, ale na obiektach, których ludzie zazwyczaj nie spotykają w realnym życiu.

Sądzę, że odpowiednio dużo zadań wykonanych na macierzach przyzwyczai Cię do nich na tyle, że zaczniesz w pewien naturalny sposób rozumieć, co trzeba zrobić, by osiągnąć efekt.

strony: 1

Prawo do pisania przysługuje tylko zalogowanym użytkownikom. Zaloguj się lub zarejestruj





© 2019 Mariusz Śliwiński      o serwisie | kontakt   drukuj