logowanie

matematyka » forum » matematyka » temat

Niestabilne orbity okresowe (i inne zagadnienia z teorii chaosu) - prośba o pomoc

ostatnie wiadomości  |  regulamin  |  latex

AutorWiadomość

rkwadrat
postów: 1
2020-06-16 10:57:58

Dzień dobry wszystkim, to mój pierwszy post na tym forum.

Chciałbym uprzejmie zapytać, czy w gronie forumowiczów jest osoba, która miała już praktyczną styczność z analizą szeregów czasowych, które są tworzone w oparciu o układy chaotyczne? To co mnie szczególnie interesuje w pierwszej kolejności to sposób wyznaczania niestabilnych orbit okresowych (UPO, unstable periodic orbit). Próbuję samodzielnie zgłębić ten temat, jednak moja wiedza nie pozwala mi na wykorzystanie w praktyce wielu różnych wzorów matematycznych, które znalazłem w licznych opracowaniach naukowych na ten temat. Może jest ktoś, kto miał już okazję takie orbity wyznaczać i będzie miał trochę czasu by pomóc mi zrozumieć jak się do tego zabrać?
Pozdrawiam!

ps. interesują mnie też inne zagadnienia, jak obliczanie atraktora, ustalanie liczby wymiarów, w których atraktor się znajduje, ustalanie wymiaru fraktalnego szeregu czasowego itd... ale może najpierw te UPO, bo nie dają mi spokoju od paru dni ;)

strony: 1

Prawo do pisania przysługuje tylko zalogowanym użytkownikom. Zaloguj się lub zarejestruj





© 2019 Mariusz Śliwiński      o serwisie | kontakt   drukuj