logowanie

matematyka » forum » matematyka » temat

Prawdopodobieństwo wygranej... - pomoc w obliczeniach

ostatnie wiadomości  |  regulamin  |  latex

AutorWiadomość

espana27
postów: 4
2022-12-14 16:47:56

Witam.
Jakiś czas obstawiam zakłady bukmacherskie
Obstawiam tylko mecze piłki nożnej, mam swój "system obstawiania". Jeśli wejdzie sporo spotkań, i fajnie się one "ułożą" w grupach. To Bedzie spora wygrana.
Jednak do tej pory wychodzę w nich na cale 0😕.
Chciałbym aby ktos mi obliczyl prawdopodobienstwo wygranej w kilku kombinacjach. Bo nawet gdy wejdzie duża liczba spotkań, to nie oznacza wygranej.

Do sedna
Obstawiam 13 grup po 3mecze w każdej.
Co daje nam 39 spotkań

Obstawiam aby weszły co najmniej 2 grupy(czadem 3)

Przy 2 grupach wystarczy aby weszło 6 spotkań (dwie grupy) i wygrana jest nasza
I teraz pytanie. Jakie jest prawdopodobieństwo ze wlaśnie te 6 spotkań ułożą się ladnie 2 grupach?
Kiedyś grałem odważniej i stawialem ze wejdą 3 grupy. (Czyli wystarczy aby weszło 9 meczy w 3 grupach) i tu zaczyna się cała "zabawa"
Kiedyś weszło mi dokładnie 21 spotkań na 39. I gdyby dobrze się to ułożyło to weszło by aż 7 grup (przypominam po 3 mecze w kazdej)!! Wygrana byla by w ok. 50.000 + za ledwie 10zl.
Jednak,jednak mecze tak się ułożyły ze nie wygrałem nic!🤬
Trafiłem ledwie 1grupe 🤦🏽‍♂️

Więc chciałbym oszacować prawdopodobieństwo ułożenia się wygranych spotkań w grupach.
Np. Obstawiam kupon. Trafiam 13 męczy na 39. I jakie jest prawdopodobieństwo ze spośród tych 13 zdarzeń akurat 9 spotkań Bedzie w 3 grupach.
Podam linka aby zobrazować sytuacje
Mam nadzieję w miarę jasno przedstawiłem sytuację. W razie

strony: 1

Prawo do pisania przysługuje tylko zalogowanym użytkownikom. Zaloguj się lub zarejestruj





© 2019 Mariusz Śliwiński      o serwisie | kontakt   drukuj