Zadania tekstowe, zadanie nr 863
ostatnie wiadomości | regulamin | latex
Autor | Zadanie / Rozwiązanie |
luna2225 postów: 6 | ![]() Witam bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu zadania ale bardzo proszę o rozpisanie działań bez niewiadomej dziękuje Kupiono za 192 zł 6 kg kawy i 3 kg herbaty. Ile zapłacono za 1 kg każdego towaru, jeżeli 1 kg kawy i 1 kg herbaty kosztują razem 44 zł |
Rafał postów: 407 | ![]() Musi być z niewiadomymi: x - cena 1 kg kawy y - cena 1 kg herbaty $\left\{\begin{matrix} 6x+3y=192 \\ x+y=44 \end{matrix}\right.$ $\left\{\begin{matrix} 2x+y=64 \\ y=44-x \end{matrix}\right.$ $\left\{\begin{matrix} 2x+44-x=64 \\ y=44-x \end{matrix}\right.$ $\left\{\begin{matrix} x+44=64 \\ y=44-x \end{matrix}\right.$ $\left\{\begin{matrix} x=20 \\ y=44-20 \end{matrix}\right.$ $\left\{\begin{matrix} x=20 zł \\ y=24 zł \end{matrix}\right.$ Cena 1 kg kawy wynosi 20 zł, a 1 kg herbaty 24 zł. |
agus postów: 2387 | ![]() Bez niewiadomej 6kg kawy i 3kg herbaty -192zł 1kg kawy i 1kg herbaty-44zł 3kg kawy i 3kg herbaty-3*44=132zł odejmijmy od 1 linijki 3 linijkę 3kg kawy-60zł 1kg kawy-60:3=20zł z 2 linijki 1kg herbaty 44-20=24zł |
strony: 1 |
Prawo do pisania przysługuje tylko zalogowanym użytkownikom. Zaloguj się lub zarejestruj