logowanie

matematyka » forum » forum zadaniowe - uczelnie wyższe » zadanie

Inne, zadanie nr 6287

ostatnie wiadomości  |  regulamin  |  latex

AutorZadanie / Rozwiązanie

penelopa38
postów: 18
2020-05-19 16:25:50

Permutacje/Kombinatoryka Uwaga Te zadania WRÓCIŁY TU PO RAZ DRUGI!! Mam nóż na gardle! Ktoś pomoże? Wcześniej były rozwiązane zad: 6324 okazało się że złe ,teraz dostałam wytyczne ale ja już zupełnie się zakręciłam!PROSZĘ pomóżcie!Trzeba to rozpisać i podać wynik ale ja już sama nie wiem o co chodzi?!Muszę to wysłać dziś do 22! Treść zadania i jednocześnie komentarze pana od matmy sa tu zawarte.

Zadanie 1.Na ile różnych sposobów można ustawić w szeregu: a) cztery osoby 4!; b) pięć osób 5!;c)dziesięć osób 10!.
Zadanie 2.Na ile różnych sposobów można posadzić przy okrągłym stole: a) cztery osoby (4!/4)= 3! ,gdyż ważne tutaj jest kto siedzi koło kogo(niech osoby oznaczone będą ABCD, wówczas posadzenie osób w kolejności ABCD,BCDA,CDAB,DABC jest tym samym ustawieniem osób względem siebie, dlatego 4! dzielimy przez 4;zaznaczcie na okręgu punkty ABCD i przeanalizujcie opisaną sytuację); b) pięć osób 4! ;c)dziesięć osób 9!.
Zadanie 3. Na ile różnych sposobów można ustawić w szeregu czterech chłopców i trzy dziewczynki tak, aby: a)najpierw stały dziewczynki, a potem chłopcy 3! razy4! b)pierwszy stał chłopiec 4 razy 6!; c)pierwszy i ostatni stał chłopiec 4razy5!razy3.

strony: 1

Prawo do pisania przysługuje tylko zalogowanym użytkownikom. Zaloguj się lub zarejestruj

© 2019 Mariusz Śliwiński      o serwisie | kontakt   drukuj