logowanie

matematyka » forum » matematyka » temat

The Daniel Andrew Beals Hypothesis

ostatnie wiadomości  |  regulamin  |  latex

AutorWiadomość

lwg
postów: 28
2014-08-26 16:48:57

Idzie o jeden milion dolarów brutto. "Zagadnienie wymyślone przez Beala sprawdza się w praktyce, jednak jak dotąd nikomu nie udało się przeprowadzić dowodu na to, że teoria jest prawdziwa dla wszystkich możliwych liczb, które spełniają założenia twierdzenia. Nagrodę pieniężną miliarder proponuje zarówno za przeprowadzenie dowodu matematycznego na słuszność jego hipotezy, jak również za znalezienie przypadku, w którym twierdzenie zawodzi, czyli liczb nie spełniających warunków postanowionych przez Beala, ale jednocześnie spełniających równanie." {http://odkrywcy.pl/kat,111408,title,Miliarder-oferuje-milion-dolarow-za-rozwiazanie-zagadki-matematycznej,wid,15726441,wiadomosc.html?smg4sticaid=613558}
W pierwszym przypadku istnieje nieskończenie wiele rozwiązań.
W przypadku drugim prawdopodobnie nie istnieje żadne rozwiązanie. Problem polega na tym, że solo tego nie dotknę.
Widzę co nieco, ale mam dość tworzenia dziesiątków kolejnych wariantów. Możemy zrobić tak: wpiszę dwóch autorów, wyślę i zaczekamy. Autor drugi zajmie się resztą i nie zapomni wpisywać mnie, jako współautora w naszych kolejnych próbach.


Wiadomość była modyfikowana 2014-08-26 18:38:51 przez lwg

lwg
postów: 28
2014-08-28 03:55:09

Ponieważ nikt nie zareagował, to pierwszą próbę wysłałem tylko do jednego pisma, jako jedyny autor tej próby. Z mojego dowodu wynikają wszystkie możliwe rozwiązania (A,B,C), które mają wspólny dzielnik pierwszy. W każdym z ośmiu przypadków rozwiązań tych jest nieskończenie wiele. Andy będzie zdumiony, i chyba nie tylko Andy. Nawiasem mówiąc, Andy uważa, iż liczba rozwiązań jest skończona, ale nie zmieścił tego w treści swojej hipotezy.

Wiadomość była modyfikowana 2014-08-28 03:59:27 przez lwg

lwg
postów: 28
2014-08-28 13:11:11

Pracę wysłałem do renomowanego i szanowanego pisma naukowego, dzisiejszej nocy. Zawsze informowano mnie o nadaniu numeru manuskryptu, także w innych pismach tego samego wielkiego wydawcy. Tym razem numer manuskryptu został nadany po kilku godzinach. Pośpiech nie jest wskazany, lecz nie wytłumaczysz tego amatorowi, którym jestem. Zatem niewiele jest we mnie cech do naśladowania. Wczoraj przed północą wysłałem trzeci wariant mojej pracy. Tylko pierwszy z nich ma numer manusryptu. Ale to nie ma znaczenia dla ochrony autorstwa. Dowód ABC zajął mi ponad trzy doby ciężkiej pracy, niemal non stop. Tu jest inaczej, jak w Erdosa Conjecture. Moje twierdzenia generują wszystkie rozwiązania, których jest nieskończenie wiele. Andy będzie zdumiony, że ON i wielcy tego świata zapomnieli o kluczu do równań postaci: a + b = c.

Wiadomość była modyfikowana 2014-09-01 14:35:39 przez lwg

lwg
postów: 28
2014-09-15 18:57:32

Praca liczy dziesięć stron i do potwierdzenia ABC niestety jest jeszcze daleko. Tu nie ma alternatywy. Musimy w wielu przypadkach udowodnić, że jeżeli A,B i C are co-prime, tj. są wzajemnie względnie pierwsze, parami względnie pierwsze, to równanie nie zajdzie. A jeszcze więcej jest przypadków, w których równanie Beala jest spełnione, gdy A,B i C mają co najmniej jeden wspólny czynnik pierwszy większy lub równy 2. ABC jest o wiele trudniejsza do udowodnienia od WTF. Milion USD brutto, to wielokrotnie za mało za taki wynik.


lwg
postów: 28
2014-09-30 04:43:49

Aktualny wariant pracy liczy dziewi

Wiadomość była modyfikowana 2014-09-30 21:31:07 przez lwg

lwg
postów: 28
2014-09-30 21:30:04

Aktualny wariant pracy liczy dziewięć stron. Oto równanie Andego: A^{x} + B^{y} = C^{z}. Ktoś napisał, że wystarczy je obalić, przy gcd(A,B,C) = 1. x,y,z są dodatnie, większe od 2. Za obalenie równania Andy Beal wyłożył banieczkę USD.
GUSTLIK: 'NO TO TAK SOBIE MOŻESZ KRĘCIĆ, DO USR...'
Uważam, że udowodniłem ABC. Idea dowodu zrodziła się w drugiej połowie sierpnia 2014 roku. Teraz jestem pewien, że nie może być inaczej od moich ustaleń, z których wynika każdy przykład. Wątpliwości co do poprawności dzieła mogłyby mieć miejsce wtedy i tylko wtedy, gdyby genetycy produkowali dzieci o dowolnej płci, bez żadnych problemów (bez udziału matki i ojca-spermy).



lwg
postów: 28
2014-09-30 23:11:23

Załóżmy, że bronisz pracę magisterską na 4,5 (dobra plus).
Idziesz do dziekanatu po odbiór dyplomu i dowiadujesz się, że nie istniejesz! Nikt Cię nie pamięta i nie wierzy w Twoje dowody: oryginalne kolowia, indeks, etc. Również ludzie z roku Cię nie pamiętają, a na wspólnych zdjęciach nie rozpoznają Cię. Tak dzieje się nie tylko z Twoim dyplomem studiów, lecz taże z maturą, której nigdy nie zdawałeś. Czy Państwo to sobie wyobrażacie? Ale jesteś Autorem dowodu ABC. Załóżmy, że dowód ABC jest celujący - a TY nadal nie istniejesz dla nikogo, jako AUTOR dowodu ABC. Dlatego nie zdziwcie się Państwo, gdy stracimy własne pańswto- Ojczyznę Naszą.


lwg
postów: 28
2014-10-01 11:42:41

Udowodniłem również The Andy Beal's Theorem.
Andy Beal Theorem. For all x,y,z $\in$ {3,4,5,...}
the equation
A^{x} + B^{y} = C^{z}
has no solutions $[A,B,C]$ such that gcd(A,B,C) = 1.




lwg
postów: 28
2014-10-03 01:23:25

PANIE LESZKU! NIECH PAN ODPUŚCI SOBIE I INNYM. NIE WARTO NISZCZYĆ DARU, JAKIM JEST ZDROWIE W CISZY. JEŚLI JEST DOBRZE, TO BĘDZIE. NIC PAN ZA TO NIE OTRZYMA, ANI PIENIĘDZY, ANI PRAWA DO ZAROBKU W REKLAMACH.


lwg
postów: 28
2014-10-04 02:06:35

Udowodniłem The Andy Beal Conjecture podwójnie. Alternatywy być nie może, lecz musi być koniunkcja. Podałem wszyskie przypadki takie, że liczby naturalne A,B,C > 1 mają 'a common factor' i równanie Beala jest prawdziwe. Odrzuciłem przypuszczenie, że 'co-prime' liczby naturalne A,B,C > 0 nie mogą być podstawami potęg o wykładnikach naturalych x,y,z > 2 i wykazałem, że wtedy równanie Beala jest fałszywe, także dla x=y=z - bez powoływania się na wątpliwy dowód FLT A. J. Wilesa. Jeśli w ciągu kilku dni nie umrę, to na pewno odrzucę hipotezę ABC.


strony: 1 2

Prawo do pisania przysługuje tylko zalogowanym użytkownikom. Zaloguj się lub zarejestruj





© 2019 Mariusz Śliwiński      o serwisie | kontakt   drukuj